АТ «Укрзалізниця»: вантажні тарифи мають бути збільшені на 45%
Акціонерне товариство «Укрзалізниця» вважає необхідним підвищити тарифи на вантажні перевезення щонайменше на 45%, щоб стабілізувати фінансовий стан компанії на тлі зростання витрат через війну та продовжити переговори щодо реструктуризації боргу.
Як зазначив Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський, компанія більше не може компенсувати витрати інших секторів економіки власним коштом.
За його словами, підвищення тарифів на 45% дозволило б покрити близько половини прогнозованого дефіциту грошових коштів, який цього року оцінюється у 26 млрд. грн.
Він додав, що індексація тарифів важлива не лише для забезпечення поточної ліквідності компанії, а й для переговорів із власниками облігацій щодо реструктуризації боргу та залучення нового фінансування.
Наразі АТ «Укрзалізниця» ще не досягла домовленостей із кредиторами щодо реструктуризації понад 1 млрд. дол. США боргу, однак планує повернутися до переговорів із новою пропозицією до липня цього року.
Джерело фото: freepik.com
09.06.2026
Повернутися назад