АТ «Укрзалізниця» планує запровадити нові тарифи на перевезення вантажів

Акціонерне товариство «Українська залізниця» хоче до кінця цього року змінити модель тарифоутворення на перевезення вантажів, за якою компанія працювала з 1997 року. Інакше ця компанія не зможе завершити рік з прибутками.

Про це в інтерв’ю  виданню «Forbes» повідомив Голова правління компанії Є.А.Лященко.

За його словами, на 2024 рік «Укрзалізниця» закладає не підвищення вантажних тарифів, а їхню гармонізацію.

«Це передбачає повну зміну моделі їхніх розрахунків. Так, ми хочемо значно спростити систему тарифоутворення, яка складається з п’яти різних класів та більш як 20 коефіцієнтів», – пояснив він.

Зокрема, серед пропозицій: єдиний тариф на порожні вагони та поділ за класами перевезень залежно від технології перевезення, а не від особливості продукту або бізнесу, який замовляє наші вагони.

Як наголосив Є.А.Лященко, гармонізація тарифів може принести компанії додаткові    3-4 млрд. грн. до кінця року залежно від того, коли її погодить Уряд.

Для бізнесу витрати сумарно можуть зрости на приблизно 7%. «Укрзалізниця» вже передала пропозицію тарифної реформи до профільного міністерства та очікує на відповідь.

Усі товари для перевезення «Укрзалізницею» поділяють на чотири групи: І клас – руда, вугілля, цемент; ІІ клас – зернові, сира нафта; ІІІ клас – чорні метали, металобрухт та нафтопродукти; решта, в тому числі будівельні матеріали, – позакласні.

Востаннє компанія підвищувала тарифи на вантажні перевезення у липні 2022 року – одразу на 70%.

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 17 листопада 2023 р. № 1166-р затвердив консолідований фінансовий план АТ «Укрзалізниця» на 2024 рік, у якому передбачалося отримання компанією збитків на рівні 12,6 млрд. грн. В компанії планують їх покрити за рахунок розробленого плану виходу на беззбитковість, який передбачає підвищення тарифів.

Джерело фото: https://www.freepik.com/

Повернутися назад
розробка сайтів webkitchen